Osuszacze profesjonalne - zastosowanie

OSUSZACZE PROFESJONALNE ZASTOSOWANIE

Budownictwo
Woda znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie głównie jako substrat zapraw, betonu cementowego, klejów oraz farb. Z tego powodu konieczne jest usunięcie nadmiaru wody z nowych i remontowanych budynków. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednią izolacyjność, wytrzymałość i trwałość konstrukcji oraz powłok malarskich. Dodatkowo zapobiega się rozwojowi grzybów i bakterii. Usunięcie wody z wnętrza budynków można przeprowadzać różnymi sposobami jednak, najlepszym z nich jest osuszanie powietrza przy użyciu
osuszaczy powietrza naszej firmy.

Prace konserwatorskie
Archiwa
Biblioteki
Osuszacze powietrza przyspieszają różnego rodzaju prace konserwatorskie w budynkach historycznych, bibliotekach, muzeach, kościołach oraz galeriach sztuki.

Po powodzi w zalanych budynkach, mieszkaniach, piwnicach
Osuszacze kondensacyjne umożliwiają szybkie usunięcie szkody po zalaniu budynku podczas powodzi przywracając go do używalności. Szybkie i skuteczne usunięcie wilgoci zapobiegnie powstawaniu grzybów i pleśni. Niewłaściwe osuszenie zalanych ścian spowoduje, iż powstała pleśń wewnątrz ściany pozostać może w niej przez wiele lat nie powodując większych zmian i strat. Dopiero przy ok. 70% wilgotności ich gwałtowny rozwój przyczyni się do powstawania różnych problemów zarówno materialnych jak i zdrowotnych.


Ochrona przed kondensacją pary wodnej
Oczyszczalnie ścieków
Wodociągi
Wykraplanie wody zachodzi w miejscach występowania powierzchni o temperaturze niższej od temperatury punktu rosy powietrza otoczenia. Kondensacja pary wodnej jest powszechnym problemem w stacjach hydroforowych i zakładach wodociągowych. Temperatura urządzeń, zbiorników, rur i innych elementów instalacji jest zbliżona do temperatury wody gruntowej, która waha się od 5 do 12°C. W momencie gdy temperatura i wilgotność powietrza otoczenia są odpowiednio wyższe, może następować wykraplanie wody na wyżej wymienionych elementach.

Magazyny
Magazyny z produktami wrażliwymi na wilgoć, takie jak:
leki, materiały drewniane i żelazne, artykuły papiernicze i skórzane, sprzęt elektroniczny
Ochrona przed zawilgoceniem ładunku przewożonego w kontenerach
Przechowywane materiały, zwłaszcza wyroby z metalu, wyroby elektroniczne czy produkty o konsystencji sypkiej muszą być chronione przed skraplającą się wodą. Utrzymywanie wilgotności na poziomie 45-50% pozwala, chronić metale żelazne przed korozją. Niektóre spoiwa i tworzywa sztuczne tracą swoje właściwości wskutek działania wilgoci. Również leki zachowują swoją trwałość tylko pod warunkiem przechowywania ich w warunkach o obniżonej wilgotności. Zastosowanie osuszaczy o odpowiedniej wydajności dla danego pomieszczenia uchronić może magazynowane produkty przed szkodliwym wpływem wilgoci

KONTAKT
x

Zostaw swój numer
Oddzwonimy do Ciebie.


Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować


33 817 33 33