Minikoparki TAKEUCHI

Minikoparki TAKEUCHI   www.minikoparki.pl

Japoński koncern TAKEUCHI jest światowym liderem w produkcji minikoparek i miniładowarek gąsienicowych. W 1970 roku firma opracowała pierwszą na świecie minikoparkę z możliwością obrotu o 360 stopni, a od ponad 20 lat produkuje miniładowarki z napędem gąsienicowym.

Marka Takeuchi opiera się na idei produkcji trwałych, komfortowych i łatwych w obsłudze maszyn, niezawodnych w najtrudniejszych warunkach.

Firma Takeuchi buduje minikoparki o masie 0,8 do 14 ton oraz miniładowarki gąsienicowe i kołowe o masie od 2,5 do 5 ton, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu: budownictwie, wodociągach, kanalizacji, energetyce, telekomunikacji oraz zakładach komunalnych.

Bogatą gamę minikoparek TAKEUCHI otwiera najmniejsza z nich - TB 210R o masie 800 kg, idealnie nadająca się do prac remontowych i wyburzeniowych.

Cechy charakterystyczne TB210R

 • kompaktowa oraz solidna konstrukcja gwarantująca bezproblemową pracę
 • kąt obrotu wysięgnika 90st/90st. co pozwalana na pracę  nawet w najbardziej wąskich miejscach
 • maszynę można traktować jako źródło energii dla innych sprzętów
 • szybki montaż młota wyburzeniowego
 • wygodne zaczepy do przenoszenia maszyny
 • hydraulicznie rozszerzalne podwozie i lemiesz minikoparki od 680 do 900mm pozwalające na przejazd nawet przez wąskie bramki w ogrodzeniach i pracę wewnątrz budynków
 • metalowa, trwała  klapa silnika na której zamontowany jest fotel operatora
 • ekologiczny  i oszczędny silnik diesla marki Yanmar

Klasyczną maszyną o wadze 1,6 tony jest model TB 216 – produkowany w dwóch wersjach z kabiną lub bez oraz model o masie 2 ton - TB 219 A z kabiną i TB 219S bez kabiny.

Modele te wyposażono w system hydrauliczny sterowany pompami najnowszej generacji, co gwarantuje dużą moc i dokładność pracy przy niższym zużyciu paliwa, części i podzespołów.

Absolutna nowość w ofercie koparka TB 225 z teleskopowanym podwoziem łączy zalety koparki 2 tonowej z mocą koparki 3 tonowej.

Kolejne modele TB 228 (o masie 2,8 t i mocy 17,5 kW), TB 235 (3,5 t, 21,5 kW) oraz TB 250 (5t, 28 kW) oraz nowość TB260 (o masie 5,6 t,  32,4kW) posiadają w bogatym wyposażeniu seryjnym między innymi :

 • Zabezpieczenie przed zerwaniem przewodu, alarm przeciążenia
 • Wydech spalin  pionowo skierowany do góry -  pozwala na uniknięcie uszkodzeń bądź zanieczyszczeń fasad budynków.  Podczas pracy w kanałach pracownicy nie są poddani działaniu spalin
 • Koparki kompaktowe Takeuchi serii 200 są wyposażone w komfortową uchylną kabinę, co umożliwia optymalny dostęp w trakcie konserwacji i przeglądów  

W klasie maszyn 8-tonowych dostępne są dwa modele – TB 290 CM oraz TB 290 CV .

Modele te wyposażono w:

 • zabezpieczenie przed pęknięciem przewodów hydraulicznych,
 • alarm przeciążenia oraz system ochrony silnika
 • komfortową kabinę z wysoko ułożonym siedzeniem, co zapewnia wyśmienitą widoczność
 • komfortowy fotel z możliwością ustawienia w 6 kierunkach - dla optymalnej ergonomii
 • klimatyzację - z funkcją recyrkulacji
 • radio AM/FM z wejściem  MP3 Player
 • komfortowy serwis maszyny (szeroko otwierane maski silnika, osobno zamykana klapa dostępu do wlewu paliwa)
 • elektryczną pompę do tankowania automatycznego
 • napęd z gąsienicami Short Pitch i 3-kołnierzowymi rolkami
 • napęd umożliwia zastosowanie gąsienic każdego rodzaju bez potrzeby przebudowy podwozia  

Paletę minikoparek kompaktowych TAKEUCHI zamyka kolejna  nowość TB 2150 - wydajna, absolutnie dokładna i wyjątkowa w tej klasie wagowej – koparka TB 2150 jest dostępna w trzech różnych wariantach. Wszystkie modele są wyposażone w układ hydrauliczny Load-Sensing, który stale dopasowuje wydajność do zadania stawianego koparce i w ten sposób redukuje zużycie paliwa. Kolejne korzyści to: precyzyjne sterowanie i niezmienna szybkość pracy przy jednoczesnym użyciu wielu funkcji koparki.

Serię koparek tzw. „ zero swing” czyli „obrót zerowy” stanowią 3 maszyny: TB 138 FR, TB 153 FR i TB 280 FR

Modele „zero swing” opracowane zostały tak, aby rozwiązać problem braku miejsca na placach budowy. Rufa minikoparek skonstruowana jest w ten sposób, żeby podczas obrotu nie wystawała poza obrys gąsienic. Z kolei specjalny system obrotu wysięgnika pozwala na wykonywanie wykopów zarówno z lewej, jak i z prawej strony gąsienic oraz ustawienie całego wysięgnika obok kabiny. Połączenie tych właściwości powoduje, że promień obrotu koparki nie przekracza 1,5 m. Wśród najnowocześniejszych rozwiązań technicznych na szczególną uwagę zasługuje lemiesz o specjalnym profilu, system ochrony silnika oraz automatyczny odpowietrznik paliwa.

TAKEUCHI TB 295 W-2 spełnia najwyższe wymagania stawiane kompaktowym koparkom kołowym. Główne zalety to między innymi: optymalna elastyczność i szeroki zakres zastosowania maszyny przez możliwość użycia wielu osprzętów dodatkowych – łyżki wielofunkcyjne, chwytaki, świdry, widły do palet, wybużeniowy osprzęt hydrauliczny, mulczery itp.

Firma TAKEUCHI oferuje 2 modele miniładowarek gąsienicowych – TL8 i TL12 oraz 3 modele ładowarek kołowych, które dzięki możliwości manewrowania w miejscach trudnodostępnych są alternatywą dla tradycyjnych ładowarek. Wysoka stabilność w połączeniu z dużą mocą hydrauliczną sprawia, że są one niezwykle wszechstronne i idealne do prac w ciężkich warunkach. Osiągany przez nie udźwig roboczy wynoszący odpowiednio: 2100 kg i 3200 kg pozwala na łatwy transport w terenie, a wysokość przeładunku do 3200 mm umożliwia załadowanie nawet wysokich ciężarówek.

Nowością w ofercie jest koparka dwudrożna TB 250 ZW - pierwsza koparka kompaktowa wyposażona w technikę dwudrożną. TB 250 ZW sprawdza się na placach budowy z ograniczoną przestrzenią i przy wykonywaniu lekkich prac, małe rozmiary, masa operacyjna 5,9 t i nadzwyczajna zwrotność przekonują nawet na najmniejszej powierzchni pracy. TB 250 ZW jest używana na szynach jak również w terenie. Cena zakupu i niskie koszty utrzymania powodują, że TB 250 ZW jest pierwszym wyborem pod względem ekonomicznym.

KONTAKT
x

Zostaw swój numer
Oddzwonimy do Ciebie.


Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować


33 817 33 33